All for Joomla All for Webmasters
Yapabilecekleriniz hayal gücünüz kadar geniştir.
STM32
ARDUİNO
ONUR KÖSE
Kişisel Blog

Kategori

Yazılımlar
STM32 serisi mikrodenetleyicileri programlamak için bir çok IDE bulunmaktadır. Giriş seviyesi ve kullanım kolaylığı için mikroC dili ile başlamanızı tavsiye ederim. Piyasadaki çoğu STM32 serisini derleyebilmektedir. mikroC İndirme Linki:   
Devamını Oku
Arduino’nun kendine özgü bir IDE’si bulunmaktadır. IDE üzerinde Arduino için yapılmış olan örneklere, standart gelen kütüphanelere ve Arduino ile iletişim için bulunan seri port arayüzüne erişebilirsiniz. IDE arayüzünden kendi kartınızı seçip yükleme yapabilirsiniz. IDE indirme linki:   
Devamını Oku
PIC mikrodenetleyicileri programlamak için kullanılan programlardan biri CCS C’dir. Program Geliştirmek için Tümleşik Geliştirme Ortamı (IDE) Sağlayan Bir Derleyici Yazılımıdır… İndirme Link:  
Devamını Oku
Proteus, baskı devre çizimi, elektronik devre şeması hazırlamak ve devreleri simüle etmek için kullanabileceğiniz bir yazılımdır. ISIS ve ARES olmak üzere iki modülden oluşur. İsiste elektronik devre çizim işlemini gerçekleştirirken, bunun yanında devrenin analizi de yapılabilmektedir. İsiste çizilmiş olan bu devre aynı zamanda arese aktarılmak suretiyle çizimleri otomatik olarak baskı devre çizimi gerçekleştirilir. Proteus ile...
Devamını Oku